+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Hipoterapie

V pondělí 23. 9. od 17 do 18 hodin proběhne další setkání s koňmi v rámci Dětského klubu s prvky kontaktní hipoterapie.

Na pravidelnou hipoterapii máme poslední volná místa s docházkou 1x týdně od září 2019.

Kapacita je omezená, účast si rezervujte předem na emailu info@kamenityvrch.cz nebo na telefonním čísle +420 776 643 102.


Pravidelná hipoterapie

Do programu hipoterapie přijímáme od září 2019 děti ve věku od dvou let na základě indikace od lékaře.

Před začátkem jízdy se děti podle svého zájmu a možností účastní čištění srsti a kopyt, hlazení koně, nasazení deky a madel. Tato část terapie přispívá k rozvoji spolupráce, hrubé a jemné motoriky a sebevědomí. Děti se učí pod dohledem lektora vykonávat činnosti samostatně, ve skupině, nebo se svými rodiči.

Délka samotné jízdy je přizpůsobena schopnostem a preferencím dítěte. Je možné zvolit rozdělení jízdy do dvou kratších úseků, mezi kterými má dítě čas na odpočinek.

V mezičase, kdy dítě není v přímém kontaktu s koněm, může využít naše pomůcky pro rozvoj motorických a kognitivních funkcí.

Cena 300,- / terapie

Pro zařazení do programu hipoterapie a pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Dětský klub s prvky kontaktní hipoterapie

Klub je určený zejména pro děti se zdravotním znevýhodněním, u kterých se o zařazení do programu hipoterapie teprve uvažuje, nebo jsou v kontaktu s koněm úzkostné a nespolupracující. Je zároveň vhodný i pro děti, které již přítomnost koní vyhledávají a chtějí s nimi strávit více času při aktivním odpočinku v přírodě.
Děti mohou do klubu docházet jednorázově nebo pravidelně v doprovodu dospělé osoby, nebo i celé rodiny. V rámci programu mají možnost sociální interakce a využití pomůcek pro rozvoj motorických a kognitivních funkcí. V průběhu každé návštěvy je možné se zapojit do aktivit s koňmi podle individuálních schopností a preferencí. Dítě může koně pozorovat a krmit z větší vzdálenosti, nebo si vyzkoušet jednoduché aktivity s koňmi (hlazení, čištění atd.), aby získalo v kontaktu s koněm sebejistotu a pocit bezpečí. Děti na koni v rámci programu nejezdí.

Účast v klubu je zdarma. Pro další informace a rezervace účasti se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Jednorázové akce

O všech plánovaných akcích se dozvíte na stránce novinek.


V pondělí 1. 7. od 17 do 18 hodin proběhlo první setkání v rámci Dětského klubu s prvky hipoterapie. Děti byly šikovné, pomáhaly koně sprchovat, napájet, čistit i sedlat. Nakonec se odvážily i nasednout.

V neděli 23. 6. 2019 od 13 do 17 hodin proběhlo první Odpoledne s hipoterapií a arteterapií. Děkujeme za hojnou účast, všechny děti byly moc šikovné! Další termín připravujeme, bude opět zveřejněný na našich stránkách. Již nyní nám můžete zasílat předběžné rezervace účasti na e-mail info@kamenityvrch.cz.