+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Náš tým

Členové týmu Kamenitý vrch z. s. se zabývají realizací aktivit pro děti a dospělé se zdravotním znevýhodněním a jejich rodiny i na akce pro širokou veřejnost.

MUDr. Markéta Janatová

hipoterapie, hudební workshopy, koordinace aktivit

Vystudovala všeobecné lékařství na 1. LF UK. Od roku 2010 se na 1. LF UK a ČVUT věnuje vědeckým aktivitám, vývoji technických prostředků pro neurorehabilitaci formou hry a výuce studentů zdravotnických oborů a biomedicíny.
Pravidelně se jako přednášející účastní odborných konferencí zaměřených na neurorehabilitaci. V rámci celoživotního vzdělávání absolvovala mimo jiné kurz Hipoterapie u DMO v praxi I, kurz Senzorická integrace v pedagogice a speciální pedagogice a praxi hipoterapie ve Středisku praktické výuky ČHS na Toulcově dvoře.
Mezi její zájmy patří hudba (aktivní členka hudebního souboru), děti, chov koní a dobrovolnictví (dříve workcamp ve Francii – příprava kulturního programu s historickou tématikou, v Japonsku – koncertní vystoupení ve školách a domovech seniorů, Farma Hucul – vedoucí dětského táboru, vedení jezdeckého programu na ozdravných pobytech Červeného kříže). Nyní se aktivně podílí na činnostech spolku Kamenitý vrch s koňskou a hudební tématikou.

Ing. Erik Onoda

hudební workshopy, aktivity s koňmi, předseda spolku

Je absolventem magisterského oboru Management zdravotnických služeb na VŠE Praha. Jeho životopis zahrnuje kromě manažerských pozic ve veřejném a neziskovém sektoru také např. zkušenosti táborového vedoucího, lídra rockové kapely, dobrovolníka v zahraničních projektech (Francie, Japonsko) nebo ze stáží v azylovém centru pro mládež Alternativa, krizovém centru Riaps a sdružení pro péči o duševně nemocné Fokus Praha. Koňskou praxi získával podobně jako Markéta na Farmě Hucul, v JS Hobit Domašov a v posledních letech zejména v každodenním kontaktu se svými koňmi. V Kamenitém vrchu pomáhá s administrativní činností, koňskými a hudebními aktivitami

Mgr. Barbora Voltrová

aktivity s koňmi, jóga, fundraising

Je absolventkou magisterského oboru buněčná a vývojová biologie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Od roku 2001 do 2018 se věnovala modernímu pětiboji, ve kterém reprezentovala Českou republiku mimo jiné i na OH v Rio de Janeiro. Olympiádou završila svou sportovní kariéru a začala se věnovat práci s dětmi, józe, cestování a vědě v laboratoři tkáňového inženýrství. Při své sportovní a vědecké kariéře stihla působit jako herní terapeut dobrovolnického centra Lékořice na oddělení dětské psychiatrie Thomayerova nemocnice, nebo jako lektor volného času pro společnost Kroužky. Cenné zkušenosti získala i během práce s dětmi na táborech a při spoluvedení skautského oddílu.
Od svých 7 let měla vlastního koně a díky mezinárodním závodům v modernímu pětiboji má značné zkušenosti z oblasti jezdeckého sportu.
V rámci celoživotního vzdělávání absolvovala kurz: zdravotník zotavovacích akcí, jak na neukázněné dítě v zájmovém vzdělávání. Dále je držitelkou osvědčení trenér III. třídy moderního pětiboje i jezdecké licence.
Mezi její zájmy patří: cestování, sport, ekologie, příroda fauna i flóra, filantropie.
Ve spolku Kamenitý Vrch vede jezdecké a volnočasové aktivity pro děti i dospělé.

Taťána Tesárková

arteterapie

Po absolvování gymnázia vystudovala Sociálně právní školu. Od 1988 pracovala s klienty, kteří měli problém se závislostmi a jejich rodinami. V rámci dalšího vzdělávání absolvovala také odborné stáže na Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN, v PN Bohnice a v DAYTOP Fachkrankenhaus f. Drogenabhängige. Dále absolvovala tříletý kurz kraniosakrální terapie. Ve své poradenské praxi působila především jako sociální terapeut v Psychiatrické ordinaci SANIMA a ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.
Mezi její hlavní pracovní nástroje patří arteterapeutické techniky, zejména výtvarné umění a malba, které slouží jako intenzivní, a přitom citlivý prostředek k práci s individuální psychikou. Arteterapii vystudovala v rámci Společnosti pro psychoterapii a rodinnou terapii v akreditovaném kurzu České lékařské společnosti JEP pod vedením PhDr. Zdeňka Petrželky, CSc. Jako jeden z nejpřínosnějších terapeutických přístupů se jí na základě jejích intenzivních zkušeností jevil systemický přístup, který je především zaměřený na práci s rodinou jako celkem. Proto v roce 1993 absolvovala pod vedením prim. MUDr. Petra Boše výcvik v rodinné terapii a prošla výcvikem v systémových konzultacích na Institutu Alice Masarykové při Univerzitě Karlově v Praze.
Jako terapeut také zakládala Kluby pro pacienty a jejich rodinné příslušníky, protože byla přesvědčená, že právě tato forma práce umožňuje dlouhodobý a pro klienta přitom přívětivý způsob, jak efektivně pracovat sám se sebou. Po mateřské dovolené přešla do soukromé sféry, kde působí jako poradce pro systémy řízení. Mezi její zájmy patří zahradničení, punk-rocková hudba a jóga.

Ing. Klára Lincová

workshopy první pomoci, pořádání akcí

Je absolventkou magisterského oboru Podnikové finance a obchod na VUT v Brně. Její pracovní zkušenosti zahrnují pozice obchodní, marketingové a administrativní. Aby papírování nebylo až moc, začala se věnovat výuce První pomoci a organizaci společenských akcí všeho druhu takzvaně na klíč. Mezi její zájmy patří práce s dětmi a výlety do přírody. V Kamenitém vrchu má na starosti workshopy první pomoci a organizaci akcí všelikého druhu. Od sjednání místa, přes navržení doprovodného programu, pozvání účastníků, registrace přihlášených, zajištění vstupenek, registračních pásků, moderátora, fotografa, kameramana, zvukaře, výzdoby, až po koordinaci aktivit přímo na místě konání.


Chcete se stát součástí našeho týmu?

Napište nám na e-mail info@kamenityvrch.cz nebo zavolejte na tel. +420 776 643 102. Rádi se s vámi domluvíme na spolupráci ve stávajících nebo nových projektech.