+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Novinky

Pozvánka na drakiádu

Zveme všechny děti i jejich rodiče a prarodiče na letošní drakiádu, která proběhne v neděli 27.10. odpoledne. Sraz je ve 14 hodin na Obecním úřadě v Černolicích, kde bude pro děti připravená dílnička s výrobou malých papírových draků.
Poté se přesuneme na blízkou louku, na které budeme vyrobené i donesené draky pouštět. Na louce bude také připravené ohniště pro společné posezení a opékání buřtů. V průběhu odpoledne se na akci objeví i naši koně, které s papírovými draky opatrně seznámíme.


Sobotní arteterapeutické odpoledne v Praze

V sobotu 5.10. od 14 hodin proběhne v krásném prostředí Mateřské školky Srdíčko v Praze na Lužinách Skupinová rodinná arteterapie pro děti od 2 let se specifickými potřebami a jejich rodiny.
Arteterapie je specializovaná terapeutická metoda, při které dochází nejen k tréninku motorických a kognitivních funkcí, ale také k rozvoji spolupráce, kreativity a sociální inteligence. V úzkém kruhu a bezpečném prostředí se rodiny společně zapojí do výtvarných terapeutických činností, jejichž zaměření bude zvoleno na základě individuálních potřeb jednotlivých účastníků. Terapeutickým programem bude provázet arteterapeutka Taťána Tesárková.


Jak nás nově můžete podpořit

Pokud i Vy chcete podpořit naše neziskové projekty, budeme rádi za finanční dar na účet 2101658740/2010. I malá částka pomůže. Aktuálně sháníme finance na zastřešenou halu pro zajištění hiporehabilitace v dešti a v zimních měsících. Na dary můžeme vystavit potvrzení k odečtu ze základu daně.
Kromě toho nás můžete podpořit i obyčejným nákupem ve vybraných e-shopech přes Givt.cz . Cena nákupu se neliší od běžné ceny, několik procent ze zaplacené částky se dostane k neziskové organizaci dle Vašeho výběru.


Článek o nás v newsletteru EFG

Na webových stránkách našeho hlavního sponzora Energy financial group a. s. najdete pěkný článek o naší činnosti.


Arteterapie v Praze

Od září nabízíme rodinnou arteterapii pro děti se speciálními potřebami a jejich rodiny v krásném prostředí mateřské školky Srdíčko Praze na Lužinách. Terapii povede Taťána Tesárková, kterou někteří z Vás znají z červnového odpoledne z hipoterapií a arteterapií.
Pro objednání na terapii nebo další informace nás kontaktujte na e-mailu info@kamenityvrch.cz.


Podzimní akce s koňmi

Od září pořádáme pro děti se zdravotním znevýhodněním pravidelné terapeutické jízdy, na které ještě zbývají poslední volná místa. Dvakrát měsíčně bude probíhat také Dětský klub s prvky kontaktní hipoterapie.
Pro rodiče s dětmi od dvou do šesti let chystáme pravidelná setkání Kroužku s koňmi pro nejmenší.
Pro školní děti chystáme na podzim dvě zajímavé akce. První termín dobrodružné hry Čas hrdinů a další část programu Rok s koňmi, tentokrát zaměřený na Koně a víceboj.
Pro rezervaci míst a další informace nás kontaktujte na e-mailu info@kamenityvrch.cz. Pokud se Vám plánované termíny nehodí, nezoufejte. Rádi se s Vámi domluvíme na termínech návštěv u koní individuálně dle Vašich potřeb.


Máme butonky a letáky

Děkujeme firmě RTG Media za pomoc při přípravě podkladů a zvýhodněnou cenu tisku letáčků a výroby butonků. Placku s fotkou jednoho z našich 4 koní dle vašeho výběru si k nám můžete přijít po domluvě vyzvednout, nebo si o ni říct na některé z chystaných akcí.


Článek o Kamenitém vrchu

V Černošickém informačním listu vyšel krátký článek o našich aktivitách. Najdete ho v srpnovém čísle na str. 27.


Pozvánka na koňovědnou akci

Přijďte si zaexperimentovat s koňmi! Pozvánku na srpnovou akci Koňská dávka vědy pro děti najdete v internetovém zpravodaji Zprávy z Mníšku.


Poděkování

Děkujeme společnosti Energy financial group a.s., která se zabývá využitím obnovitelných zdrojů energie a ochranou životního prostředí, za poskytnutí štědrého finančního daru. Díky nim můžeme zakoupit potřebné terapeutické pomůcky a pro děti se zdravotním znevýhodněním pořádat pravidelná setkání Dětského klubu s prvky kontaktní hipoterapie zdarma.


Příměstský tábor na Kamenitém vrchu

Na poslední prázdninový týden od 26.8. do 30.8. připravujeme příměstský tábor pro děti od 6 do 12 let. Na programu budou například jízdy na koních, tvorba výrobků ze dřeva, šerm, střelba z luku, pohybové hry a dobrodružné výlety do přírody.
Pro více informací pište na e-mailovou adresu info@kamenityvrch.cz.


Aktivity s koňmi v srpnu

V pondělí 12. 8. od 17 do 18 hodin připravujeme další setkání dětí se zdravotním znevýhodněním a jejich rodin v rámci programu Dětského klubu s prvky hipoterapie.
V pátek 16.8. pořádáme od 16 do 18 hodin ve spolupráci se Spolkem Brdský šikula program Koňská dávka vědy pro děti od 7 let, v rámci kterého je čekají kromě koní i zábavné výukové aktivity pod vedením Ing. Anny Čiskové, klub Mladý vědec.
V sobotu 17.8. od 9 hodin chystáme další termín akce Relaxace s koňmi a jógou. Jóga proběhne pod stromy v černolickém parku, poté se přesuneme ke koním a vyjedeme do lesa.
Děti naše koně potkají i ve čtvrtek 8. srpna na příměstském táboře v Černolicích.
V sobotu 31. 8. od 10 do 11 hodin proběhne Hravé dopoledne s poníky pro děti od 2 do 6 let a jejich rodiče.

Na tyto plánované akce i na individuální aktivity přijímáme rezervace účasti na emailu info@kamenityvrch.cz .


Spolupráce se Spolkem Brdský šikula, aneb „Koňská dávka vědy pro děti;-)“

Navázali jsme vzájemnou spolupráci se Spolkem Brdský šikula při organizování aktivit pro děti. Zveme vás na první společnou akci s názvem Koňská dávka vědy pro děti, která se uskuteční v pátek 16.8.2019 od 16 do 18 hodin.

Akce je určena pro děti od 7 let. V rámci programu děti čekají kromě koní i zábavné výukové aktivity pod vedením Ing. Anny Čiskové, klub Mladý vědec. Formou zábavných pokusů pomůžeme dětem nenuceně pochopit chemické a fyzikální jevy a zákonitosti, které se kolem nás v přírodě běžně vyskytují.

Spolek Brdský šikula je dobrovolným a neziskovým svazkem dětí, mládeže a dospělých, v němž se „spolčili“ zastánci ochrany přírody, ekologie a farmaření, dále nadšenci pro práci s dětmi v rámci výtvarných dílen, organizování různých společenských i sportovních akcí pro děti, i zájemci činnosti jak přispět k nenucenému objevování vědy, a to formou zábavných pokusů z různých oblastí vědy a techniky.

Kapacita míst na akci Koňská dávka vědy pro děti je omezena, závazná rezervace proto nutná. Pro další informace a rezervaci účasti využijte email info@kamenityvrch.cz .

O dalších aktivitách Spolku Brdský šikula se můžete dočíst na webových stránkách , nebo na facebooku spolku.


Lekce jógy v černolickém parku

Vzhledem k extrémní předpovědi počasí a vašemu zájmu na neděli 30.6. přidáváme ještě jednu lekci jógy. Bude od devíti hodin ráno pod stromy v černolickém parku.
Relaxace s koňmi a jógou od 15 hodin u nás proběhne též, ale lekce jógy i tempo vyjížďky bude opravdu maximálně relaxační.


Aktivity s koňmi v červenci

Kromě letních táborů se o prázdninách chystáme na několik jednorázových aktivit.
V pondělí 1. července od 17 hodin proběhne první setkání Dětského klubu s prvky hipoterapie, který je určený pro děti se zdravotním znevýhodněním a jejich rodiny. Děti se podle svého zájmu a schopností v doprovodu rodičů budou účastnit krmení, čištění a hlazení koní, aby získaly sebejistotu a pocit bezpečí v kontaktu se zvířetem.
V sobotu 13. července od 10 hodin proběhne další Kroužek s poníky pro děti od 2 do 6 let s rodiči.
V neděli 21. července od 15 hodin v rámci programu Rok s koňmi probereme letní tématiku. Jako další téma nás tentokrát čekají základy šermu a střelby z luku a to jak ze země, tak na koni. Program je určený pro děti od 7 let, všechny aktivity budou probíhat při zachování maximální bezpečnosti.

Kapacita je omezená, prosíme o rezervaci účasti předem na info@kamenityvrch.cz


Relaxace s koňmi a jógou

Neděle 30. června 2019 od 15:00 do 17:00

Nedělní workshop s koňmi a jógou je určený pro všechny, kteří touží najít si čas na relaxaci a pozitivní zážitky v přírodě. Na první, přibližně hodinovou část, věnovanou józe pod širým nebem, naváže seznámení s koňmi, úvod do intuitivního ježdění a klidná vyjížďka do přírody. Program je vhodný i pro úplné začátečníky, koně budou v případě potřeby vedeni na vodítku.
Programem Vás budou provázet Mgr. Barbora Voltrová a MUDr. Markéta Janatová.
S sebou: cvičební podložku na jógu a pevnou obuv ke koním.
Cena: 240,- Kč
Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Úklid lesa s vyjížďkou

Sobota 29. června 2019 od 15:00 do 17:00

Pojďte s námi na procházku s koňmi, při které uděláme i něco užitečného pro naše okolí. Vydáme se na cca pětikilometrový výlet, při kterém sběrem odpadu do připravených pytlů pročistíme blízký les. Zájemci budou mít za odměnu možnost se v průběhu výletu vystřídat při jízdě na koni.
Doporučený věk je od sedmi let (účast v doprovodu dospělého).
S sebou: pracovní rukavice, pevnou obuv, na jízdu helmu (stačí cyklistická).
Akce je zdarma, z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti předem na e-mailu info@kamenityvrch.cz


Odpoledne s hipoterapií a arteterapií

Neděle 23. června 2019 od 13:00 do 17:00

V neděli 23. června od 13 do 17 hodin u nás proběhne hiporehabilitační odpoledne s prvky arteterapie, určené pro děti se zvláštními potřebami.

Program hipoterapie je určený pro děti od dvou let. Před začátkem jízdy se děti podle svého zájmu a schopností účastní přivolání koní, čištění srsti a kopyt, zdobení hřívy, hlazení, vodění koně, nasazení deky a madel. Délka samotné jízdy je přizpůsobena aktuálnímu stavu dítěte.
V průběhu odpoledne bude mezi hipoterapeutickými bloky pro děti a jejich rodiny připraven také arteterapeutický program pod vedením arteterapeutky Taťány Tesárkové. Materiál k tvoření je zahrnut v ceně.
Cena: 300,- za jezdící dítě
Rezervace účasti a další informace na e-mailu info@kamenityvrch.cz nebo na telefonu +420 776 643 102.


Kroužek s poníky – první setkání

Sobota 22. června 2019 od 10:00 do 11:00

Program je určený pro maminky (tatínky, babičky, dědečky, sourozenečky:) s dětmi od dvou do šesti let.
Děti se na kroužku hravou formou učí základům jízdy a péče o koně.
Při cvičení a jízdě na ponících se děti střídají. Koně vede zkušený vodič, poučený dospělý dává dětem záchranu.
První setkání proběhne v Černolicích v sobotu 22. 6. od 10 hodin.
Cena lekce je 150,- za jezdící dítě.
Registrace zájemců o účast přijímáme na e-mailu info@kamenityvrch.cz


Koně na příměstském táboře

8. srpna 2019

Stejně jako v minulých letech chystáme koňský program na dětské tábory. Příměstský tábor Černolice s našimi koňmi podnikne ve čtvrtek 8. srpna vyjížďku do přírody, střílení z luku a další jezdecké aktivity. Děti je možné přihlásit na celý týden tábora s indiánskou tématikou, nebo jen na jeden den, ve kterém bude koňský program probíhat.
S sebou: na koňský program doporučujeme vlastní helmu a pevnou obuv
Cena tábora: 400,- za den, 1 700,- za celý týden


Koně na dětském dni v Černolicích

Neděle 2. června 2019 od 10 hodin

Na oslavu Dětského dne, kterou pořádá Mateřské centrum Čertíci z Černolic v neděli 2. června, chystáme workshop o hipoterapii s jízdou a cvičením na koni pro děti.
S sebou: doporučujeme přinést si vlastní helmu a pevnou obuv
Cena jízdy: zdarma