+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Novinky

Aktivity s koňmi v srpnu

V pondělí 12. 8. od 17 do 18 hodin připravujeme další setkání dětí se zdravotním znevýhodněním a jejich rodin v rámci programu Dětského klubu s prvky hipoterapie.
V pátek 16.8. pořádáme od 16 do 18 hodin ve spolupráci se Spolkem Brdský šikula program Koňská dávka vědy pro děti od 7 let, v rámci kterého je čekají kromě koní i zábavné výukové aktivity pod vedením Ing. Anny Čiskové, klub Mladý vědec.
V sobotu 17.8. od 9 hodin chystáme další termín akce Relaxace s koňmi a jógou. Jóga proběhne pod stromy v černolickém parku, poté se přesuneme ke koním a vyjedeme do lesa.
Děti naše koně potkají i ve čtvrtek 8. srpna na příměstském táboře v Černolicích.
V sobotu 31. 8. od 10 do 11 hodin proběhne Hravé dopoledne s poníky pro děti od 2 do 6 let a jejich rodiče.

Na tyto plánované akce i na individuální aktivity přijímáme rezervace účasti na emailu info@kamenityvrch.cz .


Spolupráce se Spolkem Brdský šikula, aneb „Koňská dávka vědy pro děti;-)“

Navázali jsme vzájemnou spolupráci se Spolkem Brdský šikula při organizování aktivit pro děti. Zveme vás na první společnou akci s názvem Koňská dávka vědy pro děti, která se uskuteční v pátek 16.8.2019 od 16 do 18 hodin.

Akce je určena pro děti od 7 let. V rámci programu děti čekají kromě koní i zábavné výukové aktivity pod vedením Ing. Anny Čiskové, klub Mladý vědec. Formou zábavných pokusů pomůžeme dětem nenuceně pochopit chemické a fyzikální jevy a zákonitosti, které se kolem nás v přírodě běžně vyskytují.

Spolek Brdský šikula je dobrovolným a neziskovým svazkem dětí, mládeže a dospělých, v němž se „spolčili“ zastánci ochrany přírody, ekologie a farmaření, dále nadšenci pro práci s dětmi v rámci výtvarných dílen, organizování různých společenských i sportovních akcí pro děti, i zájemci činnosti jak přispět k nenucenému objevování vědy, a to formou zábavných pokusů z různých oblastí vědy a techniky.

Kapacita míst na akci Koňská dávka vědy pro děti je omezena, závazná rezervace proto nutná. Pro další informace a rezervaci účasti využijte email info@kamenityvrch.cz .

O dalších aktivitách Spolku Brdský šikula se můžete dočíst na webových stránkách , nebo na facebooku spolku.


Lekce jógy v černolickém parku

Vzhledem k extrémní předpovědi počasí a vašemu zájmu na neděli 30.6. přidáváme ještě jednu lekci jógy. Bude od devíti hodin ráno pod stromy v černolickém parku.
Relaxace s koňmi a jógou od 15 hodin u nás proběhne též, ale lekce jógy i tempo vyjížďky bude opravdu maximálně relaxační.


Aktivity s koňmi v červenci

Kromě letních táborů se o prázdninách chystáme na několik jednorázových aktivit.
V pondělí 1. července od 17 hodin proběhne první setkání Dětského klubu s prvky hipoterapie, který je určený pro děti se zdravotním znevýhodněním a jejich rodiny. Děti se podle svého zájmu a schopností v doprovodu rodičů budou účastnit krmení, čištění a hlazení koní, aby získaly sebejistotu a pocit bezpečí v kontaktu se zvířetem.
V sobotu 13. července od 10 hodin proběhne další Kroužek s poníky pro děti od 2 do 6 let s rodiči.
V neděli 21. července od 15 hodin v rámci programu Rok s koňmi probereme letní tématiku. Jako další téma nás tentokrát čekají základy šermu a střelby z luku a to jak ze země, tak na koni. Program je určený pro děti od 7 let, všechny aktivity budou probíhat při zachování maximální bezpečnosti.

Kapacita je omezená, prosíme o rezervaci účasti předem na info@kamenityvrch.cz


Relaxace s koňmi a jógou

Neděle 30. června 2019 od 15:00 do 17:00

Nedělní workshop s koňmi a jógou je určený pro všechny, kteří touží najít si čas na relaxaci a pozitivní zážitky v přírodě. Na první, přibližně hodinovou část, věnovanou józe pod širým nebem, naváže seznámení s koňmi, úvod do intuitivního ježdění a klidná vyjížďka do přírody. Program je vhodný i pro úplné začátečníky, koně budou v případě potřeby vedeni na vodítku.
Programem Vás budou provázet Mgr. Barbora Voltrová a MUDr. Markéta Janatová.
S sebou: cvičební podložku na jógu a pevnou obuv ke koním.
Cena: 240,- Kč
Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Úklid lesa s vyjížďkou

Sobota 29. června 2019 od 15:00 do 17:00

Pojďte s námi na procházku s koňmi, při které uděláme i něco užitečného pro naše okolí. Vydáme se na cca pětikilometrový výlet, při kterém sběrem odpadu do připravených pytlů pročistíme blízký les. Zájemci budou mít za odměnu možnost se v průběhu výletu vystřídat při jízdě na koni.
Doporučený věk je od sedmi let (účast v doprovodu dospělého).
S sebou: pracovní rukavice, pevnou obuv, na jízdu helmu (stačí cyklistická).
Akce je zdarma, z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti předem na e-mailu info@kamenityvrch.cz


Odpoledne s hipoterapií a arteterapií

Neděle 23. června 2019 od 13:00 do 17:00

V neděli 23. června od 13 do 17 hodin u nás proběhne hiporehabilitační odpoledne s prvky arteterapie, určené pro děti se zvláštními potřebami.

Program hipoterapie je určený pro děti od dvou let. Před začátkem jízdy se děti podle svého zájmu a schopností účastní přivolání koní, čištění srsti a kopyt, zdobení hřívy, hlazení, vodění koně, nasazení deky a madel. Délka samotné jízdy je přizpůsobena aktuálnímu stavu dítěte.
V průběhu odpoledne bude mezi hipoterapeutickými bloky pro děti a jejich rodiny připraven také arteterapeutický program pod vedením arteterapeutky Taťány Tesárkové. Materiál k tvoření je zahrnut v ceně.
Cena: 300,- za jezdící dítě
Rezervace účasti a další informace na e-mailu info@kamenityvrch.cz nebo na telefonu +420 776 643 102.


Kroužek s poníky – první setkání

Sobota 22. června 2019 od 10:00 do 11:00

Program je určený pro maminky (tatínky, babičky, dědečky, sourozenečky:) s dětmi od dvou do šesti let.
Děti se na kroužku hravou formou učí základům jízdy a péče o koně.
Při cvičení a jízdě na ponících se děti střídají. Koně vede zkušený vodič, poučený dospělý dává dětem záchranu.
První setkání proběhne v Černolicích v sobotu 22. 6. od 10 hodin.
Cena lekce je 150,- za jezdící dítě.
Registrace zájemců o účast přijímáme na e-mailu info@kamenityvrch.cz


Koně na příměstském táboře

8. srpna 2019

Stejně jako v minulých letech chystáme koňský program na dětské tábory. Příměstský tábor Černolice s našimi koňmi podnikne ve čtvrtek 8. srpna vyjížďku do přírody, střílení z luku a další jezdecké aktivity. Děti je možné přihlásit na celý týden tábora s indiánskou tématikou, nebo jen na jeden den, ve kterém bude koňský program probíhat.
S sebou: na koňský program doporučujeme vlastní helmu a pevnou obuv
Cena tábora: 400,- za den, 1 700,- za celý týden


Koně na dětském dni v Černolicích

Neděle 2. června 2019 od 10 hodin

Na oslavu Dětského dne, kterou pořádá Mateřské centrum Čertíci z Černolic v neděli 2. června, chystáme workshop o hipoterapii s jízdou a cvičením na koni pro děti.
S sebou: doporučujeme přinést si vlastní helmu a pevnou obuv
Cena jízdy: zdarma