+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Program pro rodiny

Program je určený zejména pro rodiny s dětmi, u kterých se o hiporehabilitaci teprve uvažuje, nebo jsou v kontaktu s koněm úzkostné a nespolupracující. Je zároveň vhodný i pro děti, které již přítomnost koní vyhledávají a chtějí s nimi strávit více času při aktivním odpočinku v přírodě.

V rámci programu mají děti možnost rozvoje sociálních interakcí a využití pomůcek pro trénink motorických a kognitivních funkcí. V průběhu každé návštěvy je možné se zapojit do aktivit s koňmi podle individuálních schopností a preferencí. Dítě může koně pozorovat a krmit z větší vzdálenosti, nebo si vyzkoušet jednoduché aktivity s koňmi (hlazení, čištění atd.), aby získalo v kontaktu s koněm sebejistotu a pocit bezpečí.

Děti mohou do programu docházet jednorázově nebo pravidelně zdarma v doprovodu dospělé osoby, nebo i celé rodiny. Za příplatek se dítě může zúčastnit programu bez rodičů s osobní asistencí naší lektorky nebo také v rámci pobytu absolvovat terapeutickou jízdu na koni, muzikoterapii, canisterapii nebo arteterapii.


Pro zařazení do programu a pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.