+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Kroužek pro nejmenší

Program je určený pro děti od 2 do 6 let s doprovodem dospělé osoby (maminky, tatínka, babičky nebo dědečka).
Kroužek probíhá 1x týdně. Děti do kroužku docházejí pravidelně, nebo je možné se v případě volné kapacity domluvit také na jednorázovou účast. Počet dětí u 1 koně je 2-4.
Děti se na kroužku hravou formou učí základům jízdy, péče o koně a poznávají život koní a jejich potřeby. Podle svého zájmu a schopností se děti účastní přivolání koní, čištění srsti a kopyt, vodění na vodítku, nasazení deky a madel. V této části lekce dítě rozvíjí spolupráci, sebevědomí a hrubou i jemnou motoriku. Pro děti, které již nemají strach z nasednutí následuje cvičení a jízda na koni, při které se střídají. Koně vede zkušený vodič, poučený dospělý dává dětem záchranu. Kontakt s koňmi je pro zpestření prokládán dalšími aktivitami. Ve velmi nepříznivém počasí lekce neprobíhají, v případě občasných dešťových přeháněk je pro děti připraven kromě aktivit s koňmi i program pod střechou s hravou výukou na téma koní a přírody.

Cena: 200,- / lekce v délce 60 minut

Termín: od 3.9. do 22.10.2021 každý pátek od 13 hodin v Černolicích

Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz

V době nouzových opatření kvůli COVID-19 kroužek neprobíhá. Na našem youtube kanálu můžete shlédnout videa o koních, která natočila lektorka Bára Voltrová pro nejmenší děti.