+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Muzikoterapie

Muzikoterapie není pouze pro muzikanty a není k ní potřeba žádné zvláštní hudební nadání. Je určena pro každého, kdo má kladný vztah k hudbě a koho hudba těší, ať už ji aktivně vytváří nebo pasivně přijímá.
Mezi muzikoterapeutické techniky patří například hra na hudební nástroje, rytmizace, zpěv, hra na tělo nebo i pohybové aktivity a dramatizace.
Techniky jsou voleny podle potřeb individuálního klienta. Cílem muzikoterapie může být například podpora psychomotorického vývoje, zlepšení komunikačních dovedností, celková aktivizace a zvýšení zájmu o své okolí, zvědomování si svého těla, nácvik sociální dovedností, podpora spolupráce, koncentrace, vnímání dynamiky, zklidnění.
Muzikoterapie je vhodná pro všechny věkové kategorie, od novorozeneckého věku až do dospělosti. Využité techniky jsou vždy přizpůsobeny na míru individuálním schopnostem a preferencím.

Muzikoterapie online

Online muzikoterapie je určena zejména pro nácvik jednoduchých a účinných technik, které mohou vykonávat dospělí nebo rodiče se svými dětmi samostatně každý den bez nutnosti speciálních pomůcek nebo předchozího hudebního vzdělání.
Lekce při online muzikoterapii pro děti se speciálními potřebami jsou zaměřeny jak na interakci muzikoterapeutky s dítětem, tak na konzultace vhodných nástrojů a technik pro samostatnou domácí terapii vedenou rodičem.
Jaké je potřeba mít vybavení?
Pro terapii stačí mít běžný počítač nebo telefon s připojením na internet a aplikací WhatsApp nebo Skype. A chuť hrát si a tvořit. 🙂
V případě, že máte doma oblíbené hudební nástroje, mějte je připravené ve svém okolí. Pokud žádné nástroje nemáte, vůbec nevadí, domluvíme se individuálně, co bychom mohli využívat. Máme kolem sebe spoustu věcí, se kterými si vystačíme a společně si to užijeme i třeba s vařečkou a pokličkou či hrncem.
Jak se připravit na online muzikoterapii s malými dětmi?
Termín je vhodné domluvit na dobu, kdy bývá dítě obvykle aktivní. Je výhodou mít v okolí někoho, kdo dítě pohlídá ve chvílích, kdy se nácviku muzikoterapeutických technik přímo neúčastní. Počítá se s tím, že někdy děti mohou odbíhat. To je naprosto v pořádku a není se čeho bát. Vždy si poradíme.

Cena online muzikoterapie: 300,- / 30 minut
Pro objednání na online muzikoterapii nás kontaktujte na info@kamenityvrch.cz .

Další videa:
Tipy pro rodiče na muzikoterapeutické bubnování s dětmi
Přednáška o neurologické muzikoterapii

Individuální a skupinová muzikoterapie

Pro konkrétní nabídku prezenční formy individuální a skupinové muzikoterapie v Praze a okolí přizpůsobenou na míru dle Vašich potřeb nás kontaktujte na info@kamenityvrch.cz .