+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Naši koně

Batylda

Kobylka typu Welsh part bred, která byla připravovaná pro hipoterapii už od malička u Jitky Bednářové Smíškové ve Středisku doporučené hiporehabilitace ČHS JS Hobit Domašov. Je velmi přátelská a zvídavá, ráda se nechá hladit, čistit a ochotně plní různé úkoly. Hodí se pro hipoterapii zejména u dětí, u kterých je žádoucí efekt senzomotorické stimulace. Batylda se připravuje na zkoušky České hiporehabilitační společnosti.

Vesna

Vesna je velmi hodná a nekonfliktní kobyla smíšeného původu s pohodlnými chody. Díky své klidné a přátelské povaze je vhodná pro výuku jízdy a komunikace s koněm u úplných začátečníků. V hipoterapii je vhodná i pro děti s výraznějšími poruchami rovnováhy, které ještě nechodí a u kterých je cílem zejména uplatnění diferenciačního principu léčby. Vesna se připravuje na zkoušky České hiporehabilitační společnosti.

Kenvelo

Kenvelo je hrdý syn anglokabardinského hřebce Kamaze, charakterního parkurového skokana. Při důsledném, ale citlivém přístupu je to velmi ochotný a pracovitý kůň. Díky svému pohodlnému kroku a spolehlivosti je v hipoterapii univerzálně využitelný. Kenvelo se připravuje na zkoušky České hiporehabilitační společnosti.

Fergie

Fjordská kobyla Fergie se hned tak ničeho nezalekne, takže ani divoká prasata pod kopyty ji většinou nevyvedou z míry a i při samostatných vyjížďkách je klidná a spolehlivá.