+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Aktivity s koňmi

4.9. – 23.10. 2020, každý pátek od 15:30 do 17:00 – Kroužek s koňmi pro děti
Hry s koňmi, zábavná výuka, jízdy na koni pro děti od 6 let, skupina 2

7.9. – 19.10. 2020, každé pondělí od 16:30 do 18:00 – Kroužek s koňmi pro děti
Hry s koňmi, zábavná výuka, jízdy na koni pro děti od 6 let, skupina 1

8.9. – 20.10. 2020, každé úterý od 17:00 do 18:00 – Kroužek s koňmi pro nejmenší
Hravá výuka péče o koně a základů jízdy pro děti od 2 do 6 let v doprovodu rodičů

19.9. 2020, 10:00-17:00 zážitkový program pro děti S koňmi a psy do přírody
Dogdancing, dogfrisbee, canisterapeutické hry a jízda na koni pro děti od 6 let


Kroužek s koňmi pro nejmenší

Program je určený pro děti od 2 do 6 let s doprovodem dospělé osoby (maminky, tatínka, babičky nebo dědečka).
Kroužek probíhá 1x týdně v úterý od 16:30 do 17:30. Děti do kroužku docházejí pravidelně, nebo je možné se v případě volné kapacity domluvit také na jednorázovou účast. Počet dětí u 1 koně je 4-5.
Děti se na kroužku hravou formou učí základům jízdy, péče o koně a poznávají život koní a jejich potřeby. Podle svého zájmu a schopností se děti účastní přivolání koní, čištění srsti a kopyt, vodění na vodítku, nasazení deky a madel. V této části lekce dítě rozvíjí spolupráci, sebevědomí a hrubou i jemnou motoriku. Pro děti, které již nemají strach z nasednutí následuje cvičení a jízda na koni, při které se střídají. Koně vede zkušený vodič, poučený dospělý dává dětem záchranu. Kontakt s koňmi je pro zpestření prokládán dalšími aktivitami. Při nepříznivém počasí je pro děti připraven náhradní program pod střechou s hravou výukou na téma koní a přírody.

Cena: 200,- / lekce v délce 60 minut

Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Kroužek s koňmi pro děti

Program je určený pro děti od 7 let. Děti se hravou formou seznámí s životem koní, naučí se základní péči o koně, základům komunikace s koňmi ze země a ze sedla. Součástí programu jsou také jezdecké hry, vyjížďky do přírody, nebo další aktivity zaměřené na nácvik dovedností potřebných pro bezpečnou jízdu na koni. Na hry s koňmi a jízdu mají jednoho koně na starost dvě děti zároveň, aby si mohly pomáhat a učily se vzájemné komunikaci a spolupráci. Ve velmi nepříznivém počasí lekce neprobíhají, v případě občasných dešťových přeháněk je pro děti připraven program pod střechou s hravou výukou na téma koní a přírody.

Cena: 300,- / lekce v délce 1,5h

Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Program „Já mám koně“

Napadlo někdy někoho z vaší rodiny, že by si pořídil koně? Víte, co to obnáší? Nabízíme vám možnost si to vyzkoušet nanečisto, pod dohledem a v bezpečném prostředí.

Po přihlášení do programu společně s vámi vybereme jednoho z našich čtyř koní. V průběhu návštěv bude jen na vás, jaké zážitky s koněm budete chtít vyzkoušet. Můžete se věnovat společné vyjížďce, procházce, komunikaci ze země, jízdárenským cvikům, jezdeckým hrám nebo i vícedennímu vandru. Při jezdeckých aktivitách neklademe důraz na výkon, ale na welfare a bezpečí koně i jezdce, budování pozitivního vztahu s koněm, relaxaci a příjemný zážitek z jízdy. S koňmi je možné vyzkoušet i méně obvyklé aktivity, například střelbu z luku, skijoring nebo geocaching. Začátečníkům je poskytována plná podpora ve všech aktivitách, s přibývajícími zkušenostmi se ale veškerou péči o koně (sedlání, čištění, vedení atd.) učí provádět samostatně, s dopomocí pouze v okamžicích, kdy je to nutné pro zachování bezpečí a správného výcviku. Program je určený pro děti i dospělé, samostatně, nebo i jako společná aktivita s celou rodinou nebo s jedním kamarádem.
Některé termíny jízd domlouváme skupinově pro více koní zároveň, vždy ale tak, aby bylo složení skupiny optimální (zohledňujeme zejména věk, zaměření a zkušenosti jednotlivých jezdců). Váhový limit pro jízdu na koni je 60 kg.

Cena: 500,- / hodina / kůň , předpokladem zařazení do programu je domluva na pravidelné docházce.
Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Zážitková pedagogika s koňmi

Obtížnost a zaměření programu s koňmi je přizpůsobena konkrétnímu účelu. Pro školy, dětské tábory i skupiny dospělých nabízíme tématické zážitkové workshopy péče o koně, koňské hry ze země i ze sedla (překážková dráha, slalom, střílení z luku, skijoring apod.) a výlety s koňmi do přírody v rozsahu 1-8 hodin. Nezkušení jezdci jsou vždy vedeni vodičem ze země.

Programy probíhají v Černolicích, nebo je možné přijet do blízkého okolí (do 10 km „po kopytě“).
Pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz, nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Individuální program s koňmi

Individuální program připravený na míru vám, vašim dětem a vašim společným schopnostem, preferencím a časovým možnostem. Hry s koňmi, jízdy, narozeninové oslavy.

Cena: od 800 ,- / hodina / kůň, maximální počet účastníků u 1 koně je 4.
Pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz, nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Na všechny aktivity je potřeba pevná obuv a na jízdu dlouhé, pohodlné a neklouzavé kalhoty. Helmu můžeme zapůjčit. Váhový limit pro jízdu je 60 kg.
Při zrušení účasti na domluveném termínu ze strany klienta méně než 24 hodin předem je nutné uhradit plnou cenu objednané aktivity.


Výtěžek z akcí je použit na podporu financování programů pro zdravotně znevýhodněné děti a jejich rodiny.