+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Aktivity s koňmi

Kroužky a skupinové aktivity jsou z důvodu nařízení vlády dočasně odloženy. Je možné se objednat na individuální jízdy v maximálním počtu dvou dětí.

13.4. – 15.6. 2020, každé pondělí od 16:30 do 18:00 – Kroužek s koňmi pro děti
Hry s koňmi, zábavná výuka, základy jízdy na koni pro děti od 7 let

14.4. – 16.6. 2020, každé úterý od 16:30 do 17:30 – Kroužek s koňmi pro nejmenší
Hravá výuka péče o koně a základů jízdy pro děti od 2 do 6 let a jejich rodiče

25.4., 16.5., 6.6. 2020, 10:00-16:00: Angličtina s koňmi
Výuka anglické konverzace s rodilým mluvčím a koňmi pro děti od 6 let


Kroužek s koňmi pro nejmenší

Program je určený pro děti od 2 do 6 let s doprovodem dospělé osoby (maminky, tatínka, babičky, dědečka, sourozence:).
Kroužek probíhá 1x týdně v úterý od 16:30 do 17:30 hodin. Děti do kroužku docházejí pravidelně, nebo je možné se v případě volné kapacity domluvit také na jednorázovou účast.
Děti se na kroužku hravou formou učí základům jízdy, péče o koně a poznávají život koní a jejich potřeby. Podle svého zájmu a schopností se děti účastní přivolání koní, čištění srsti a kopyt, vodění na vodítku, nasazení deky a madel. V této části lekce dítě rozvíjí spolupráci, sebevědomí a hrubou i jemnou motoriku. Pro děti, které již nemají strach z nasednutí následuje cvičení a jízda na koni, při které se střídají. Koně vede zkušený vodič, poučený dospělý dává dětem záchranu. Kontakt s koňmi je pro zpestření prokládán dalšími aktivitami. Při nepříznivém počasí je pro děti připraven náhradní program pod střechou s hravou výukou na téma koní a přírody.
Kroužek vede Mgr. Barbora Voltrová, trenérka a bývalá reprezentantka ČR v moderním pětiboji.

Cena: 150,-/lekce v délce 60 minut

Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Kroužek s koňmi pro děti

Program je určený pro děti od 7 let. Děti se hravou formou seznámí s životem koní, naučí se základní péči o koně, základům komunikace s koňmi ze země a ze sedla. Součástí programu jsou také jezdecké hry, vyjížďky do přírody, nebo další aktivity zaměřené na nácvik dovedností potřebných pro bezpečnou jízdu na koni. Na hry s koňmi a jízdu mají jednoho koně na starost dvě děti zároveň, aby si mohly pomáhat a učily se vzájemné komunikaci a spolupráci. Ve velmi nepříznivém počasí lekce neprobíhají, v případě občasných dešťových přeháněk je pro děti připraven program pod střechou s hravou výukou na téma koní a přírody.

Cena: 300,-/lekce v délce 1,5h. Kapacita kroužku je naplněna, děti je možné hlásit jako náhradníky.

Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Vyjížďky a lekce v programu „Já mám koně“

Napadlo někdy někoho z vaší rodiny, že by si pořídil koně? Víte, co to obnáší? Nabízíme vám možnost si to vyzkoušet nanečisto, pod dohledem a v bezpečném prostředí.

Po přihlášení do programu společně s vámi vybereme jednoho z našich čtyř koní. V průběhu návštěv bude jen na vás, jaké zážitky s koněm budete chtít vyzkoušet. Můžete se věnovat společné vyjížďce, procházce, komunikaci ze země, jízdárenským cvikům, jezdeckým hrám nebo i vícedennímu vandru. Při jezdeckých aktivitách neklademe důraz na výkon, ale na welfare a bezpečí koně i jezdce, budování pozitivního vztahu s koněm, relaxaci a příjemný zážitek z jízdy. S koňmi je možné vyzkoušet i méně obvyklé aktivity, například střelbu z luku, skijoring nebo geocaching. Veškerou péči o koně (sedlání, čištění, vedení atd.) se učíte provádět samostatně. K dispozici vám bude zkušený chovatel koní, který poradí a pomůže jen v případě, že to budete vy nebo kůň potřebovat pro zachování bezpečí a správného výcviku. Program je určený pro děti i dospělé, samostatně, nebo i jako společná aktivita s kamarádem nebo s celou rodinou.

Cena: 500,- / 1 hodina, 5 400,- / 12 hodin, platnost 12 měsíců, možnost vystavení dárkového certifikátu
Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Zážitková pedagogika s koňmi

Obtížnost a zaměření programu s koňmi je přizpůsobena konkrétnímu účelu. Pro školy, dětské tábory i skupiny dospělých nabízíme tématické zážitkové workshopy péče o koně, koňské hry ze země i ze sedla (překážková dráha, slalom, střílení z luku, skijoring apod.) a výlety s koňmi do přírody v rozsahu 1-8 hodin. Nezkušení jezdci jsou vždy vedeni vodičem ze země.

Ve spolupráci s Jazykovým a vzdělávacím centrem Easy Speak pořádáme sérii workshopů Angličtina s koňmi, na kterých jsou děti v průběhu činností přirozeně motivovány ke komunikaci v angličtině s rodilým mluvčím. Kromě jízdy a kontaktu s koňmi jsou pro děti připraveny tvůrčí aktivity s anglickou konverzací, pohybové hry a zábavné úkoly.

Programy probíhají v Černolicích, nebo je možné přijet do blízkého okolí (do 10 km „po kopytě“).
Pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz, nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Individuální program s koňmi

Individuální program připravený na míru vám, vašim dětem a vašim společným schopnostem, preferencím a časovým možnostem. Hry s koňmi, jízdy, narozeninové oslavy.
Pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz, nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Výtěžek z akcí je použit na podporu financování programů pro zdravotně znevýhodněné děti a jejich rodiny.