+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Členové týmu

Batylda

Kobylka typu Welsh part bred, která byla připravovaná pro hipoterapii už od malička u Jitky Bednářové Smíškové ve Středisku doporučené hiporehabilitace ČHS JS Hobit Domašov. Je velmi přátelská a zvídavá, ráda se nechá hladit, čistit a ochotně plní různé úkoly. Hodí se pro hipoterapii zejména u dětí, u kterých je žádoucí efekt senzomotorické stimulace. Batylda v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.

Vesna

Vesna je velmi hodná a nekonfliktní kobyla smíšeného původu s pohodlnými chody. Díky své klidné a přátelské povaze je vhodná pro výuku jízdy a komunikace s koněm u úplných začátečníků. V hipoterapii je vhodná i pro děti s výraznějšími poruchami rovnováhy, které ještě nechodí a u kterých je cílem zejména uplatnění diferenciačního principu léčby. Vesna v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.

Kenvelo

Kenvelo je hrdý syn anglokabardinského hřebce Kamaze, charakterního parkurového skokana. Při důsledném, ale citlivém přístupu je to velmi ochotný a pracovitý kůň. Díky svému pohodlnému kroku a spolehlivosti je v hipoterapii univerzálně využitelný. Kenvelo v srpnu 2020 úspěšně absolvoval Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.

Fergie

Fjordská kobyla Fergie se hned tak ničeho nezalekne, takže ani divoká prasata pod kopyty ji většinou nevyvedou z míry. Při dodržení důsledného a spravedlivého přístupu je i při samostatných vyjížďkách klidná a spolehlivá. Fergie v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.

Puki

Puki je kříženec ridgebacka a bulteriéra. Je to velmi charakterní a přátelský pes s mnohaletými zkušenostmi v oblasti canisterapie. K dětem je velmi přátelský. Rád se nechá hladit, venčit a umí plnit nejrůznější úkoly na přání i těch nejmenších dětí. Má splněné canisterapeutické zkoušky.

Nero

Nero je nekonfliktní, empatický pes plemena border kolie s přátelskou povahou, díky které se perfektně hodí na canisterapii. Pravidelně navštěvuje nejen domov seniorů, ale je trpělivý i v kontaktu s dětmi. Věnuje se také dogdancingu, dogfrisbee a noseworkingu. Připravuje se na canisterapeutické zkoušky. Více o Nerovi se můžete dočíst na jeho webových stránkách.

Míša

Míša je životem protřelá fenka, původně z psího útulku. Na Kamenitém vrchu dohlíží na koně a přátelsky vítá všechny návštěvníky. Účastní se programů s koňmi a psy, ráda se nechá hladit, česat, vodit na procházky a nadšeně provádí úkoly a hry, které děti vymyslí.