+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Členové týmu

Naši koně jsou trénovaní pro účely bezpečné hiporehabilitace. Šest koní má již splněné Specializační zkoušky koní u České hiporehabilitační společnosti, ostatní se na ně připravují.

Batylda

Kobylka typu Welsh part bred, která byla připravovaná pro hipoterapii už od malička u Jitky Bednářové Smíškové ve Středisku doporučené hiporehabilitace ČHS JS Hobit Domašov. Je velmi přátelská a zvídavá, ráda se nechá hladit, čistit a ochotně plní různé úkoly. Hodí se pro hipoterapii zejména u dětí, u kterých je žádoucí efekt senzomotorické stimulace. Batylda v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Batyldu můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Vesna

Vesna je velmi hodná a nekonfliktní kobyla smíšeného původu s pohodlnými chody. Díky své klidné a přátelské povaze je vhodná pro výuku jízdy a komunikace s koněm u úplných začátečníků. V hipoterapii je vhodná i pro děti s výraznějšími poruchami rovnováhy, které ještě nechodí a u kterých je cílem zejména uplatnění diferenciačního principu léčby. Vesna v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Vesnu můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Kenvelo

Kenvelo je hrdý syn anglokabardinského hřebce Kamaze, charakterního parkurového skokana. Při důsledném, ale citlivém přístupu je to velmi ochotný a pracovitý kůň. Díky svému pohodlnému kroku a spolehlivosti je v hipoterapii univerzálně využitelný. Kenvelo v srpnu 2020 úspěšně absolvoval Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Kenvela můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Fergie

Fjordská kobyla Fergie se hned tak ničeho nezalekne, takže ani divoká prasata pod kopyty ji většinou nevyvedou z míry. Při dodržení důsledného a spravedlivého přístupu je i při samostatných vyjížďkách klidná a spolehlivá. Fergie v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Fergie můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Dollom Cwmwl Bore

Je charakterní, spolehlivá kobylka plemene Welsh mountain pony, sekce A. Je velmi přátelská, komunikativní, ochotná, radostná a nadšená téměř pro jakoukoliv práci. Někdy umí být pěkně tvrdohlavá, ale vždy se s ní dá citlivě a dobře domluvit. Má moc ráda děti,  je vyrovnaná a jen tak ji něco nerozhodí. Je skvělá na první sžívání se s koňmi a výuku jízdy na koni i u nejmenších dětí.
Kobylku můžete potkat v pastevním ustájení u instruktorky hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi Moniky Štulířové v Třebotově.  

Wildmane Cesmina

Je velmi citlivá, jemná a ochotná kobylka plemene Welsh pony, sekce C. Je přátelská a hodná, vyžaduje však velmi citlivý a spravedlivý přístup. Velmi ochotně spolupracuje a práci s dětmi má ráda. Pod sedlem je velice pohodlná ve všech chodech.
Kobylku můžete potkat v pastevním ustájení u instruktorky hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi Moniky Štulířové v Třebotově.  

Puki

Puki je kříženec ridgebacka a bulteriéra. Je to velmi charakterní a přátelský pes s mnohaletými zkušenostmi v oblasti canisterapie. K dětem je velmi přátelský. Rád se nechá hladit, venčit a umí plnit nejrůznější úkoly na přání i těch nejmenších dětí. Má splněné canisterapeutické zkoušky.

Míša

Míša je životem protřelá fenka, původně z psího útulku. Na Kamenitém vrchu dohlíží na koně a přátelsky vítá všechny návštěvníky. Účastní se programů s koňmi a psy, ráda se nechá hladit, česat, vodit na procházky a nadšeně provádí úkoly a hry, které děti vymyslí.