+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Členové týmu

Naši koně jsou trénovaní pro účely bezpečné hiporehabilitace. Šest koní má již splněné Specializační zkoušky koní u České hiporehabilitační společnosti, ostatní se na ně připravují.

Batylda

Kobylka typu Welsh part bred, která byla připravovaná pro hipoterapii už od malička u Jitky Bednářové Smíškové ve Středisku doporučené hiporehabilitace ČHS JS Hobit Domašov. Je velmi přátelská a zvídavá, ráda se nechá hladit, čistit a ochotně plní různé úkoly. Hodí se pro hipoterapii zejména u dětí, u kterých je žádoucí efekt senzomotorické stimulace. Batylda v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Batyldu můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Vesna

Vesna je velmi hodná a nekonfliktní kobyla smíšeného původu s pohodlnými chody. Díky své klidné a přátelské povaze je vhodná pro výuku jízdy a komunikace s koněm u úplných začátečníků. V hipoterapii je vhodná i pro děti s výraznějšími poruchami rovnováhy, které ještě nechodí a u kterých je cílem zejména uplatnění diferenciačního principu léčby. Vesna v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Vesnu můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Kenvelo

Kenvelo je hrdý syn anglokabardinského hřebce Kamaze, charakterního parkurového skokana. Při důsledném, ale citlivém přístupu je to velmi ochotný a pracovitý kůň. Díky svému pohodlnému kroku a spolehlivosti je v hipoterapii univerzálně využitelný. Kenvelo v srpnu 2020 úspěšně absolvoval Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Kenvela můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Fergie

Fjordská kobyla Fergie se hned tak ničeho nezalekne, takže ani divoká prasata pod kopyty ji většinou nevyvedou z míry. Při dodržení důsledného a spravedlivého přístupu je i při samostatných vyjížďkách klidná a spolehlivá. Fergie v srpnu 2020 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Fergie můžete potkat ve středisku doporučené hiporehabilitace v Černolicích.

Viola

Viola je klisna plemene Slezský norik. Je to již starší, zkušená a sebevědomá dáma. Má ráda hřebelcování a česání hřívy. Ochotně a spolehlivě sveze i ty nejmenší děti. Je rozvážná a většinou se nikam nežene. Byla zapřahaná do vozu a práce ze země jí není cizí. Má ráda vedle sebe sebevědomé a spravedlivé partnery.
Viola v červenci 2021 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Violu můžete potkat v pastevním ustájení v Blažimi u Neveklova u lektorky přirozené komunikace s koňmi Veroniky Melicharové.

Valkýra

Valkýra je klisna plemene Slezský norik, dcera Violy. Stejně jako její maminka má ráda  péči o srst a obě kobylky milují vodu. Valkýra byla vychována nenásilnou metodou přirozené komunikace s koňmi a zaučená pod sedlo i do zápřahu. Pod sedlem má velice příjemné chody.
Valkýra v červenci 2021 úspěšně absolvovala Praktické specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace České hiporehabilitační společnosti.
Violu můžete potkat v pastevním ustájení v Blažimi u Neveklova u lektorky přirozené komunikace s koňmi Veroniky Melicharové.

Jurášek

Jurášek je neznámého původu i plemene byl nám darován. Svoji povahou je vhodný i pro malé děti. Je to všestranný poník, který rád sveze děti, ale učí se i do tahu. Díky svému malému vzrůstu je vhodný k opečovávání dětmi, ale umí potěšit i seniory při kontaktní terapii. 
Juráška můžete potkat v pastevním ustájení u instruktorky Hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi Terezy Tlapákové v Dobříši.

Buráček

Buráček je velká osobnost, která už vyžaduje jisté zkušenosti a rozhodnost, ale pokud člověk uspěje, tak již vykročil na dlouhou cestu učení se od koně. S vodičem sveze spolehlivě i děti, které nemají s jízdou na koni žádné zkušenosti.
Buráčka můžete potkat v pastevním ustájení u instruktorky Hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi Terezy Tlapákové v Dobříši.

Sita

Sita je plemene Freiberger. Pro své zdravotní omezení není využívána pro jezdecké aktivity. Její povaha a radost z čištění, kterou velmi často opětuje nebo dává najevo. Je proto ideálním koněm pro kontaktní hipoterapii. Zvládne i hravé cviky na vodítku vedena člověkem.
Situ můžete potkat v pastevním ustájení u instruktorky Hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi Terezy Tlapákové v Dobříši.  

Dollom Cwmwl Bore

Je charakterní, spolehlivá kobylka plemene Welsh mountain pony, sekce A. Je velmi přátelská, komunikativní, ochotná, radostná a nadšená téměř pro jakoukoliv práci. Někdy umí být pěkně tvrdohlavá, ale vždy se s ní dá citlivě a dobře domluvit. Má moc ráda děti,  je vyrovnaná a jen tak ji něco nerozhodí. Je skvělá na první sžívání se s koňmi a výuku jízdy na koni i u nejmenších dětí.
Kobylku můžete potkat v pastevním ustájení u instruktorky hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi Moniky Štulířové v Třebotově.  

Wildmane Cesmina

Je velmi citlivá, jemná a ochotná kobylka plemene Welsh pony, sekce C. Je přátelská a hodná, vyžaduje však velmi citlivý a spravedlivý přístup. Velmi ochotně spolupracuje a práci s dětmi má ráda. Pod sedlem je velice pohodlná ve všech chodech.
Kobylku můžete potkat v pastevním ustájení u instruktorky hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi Moniky Štulířové v Třebotově.  

Puki

Puki je kříženec ridgebacka a bulteriéra. Je to velmi charakterní a přátelský pes s mnohaletými zkušenostmi v oblasti canisterapie. K dětem je velmi přátelský. Rád se nechá hladit, venčit a umí plnit nejrůznější úkoly na přání i těch nejmenších dětí. Má splněné canisterapeutické zkoušky.

Míša

Míša je životem protřelá fenka, původně z psího útulku. Na Kamenitém vrchu dohlíží na koně a přátelsky vítá všechny návštěvníky. Účastní se programů s koňmi a psy, ráda se nechá hladit, česat, vodit na procházky a nadšeně provádí úkoly a hry, které děti vymyslí.