+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Fyzioterapie jezdců

Katka Holoubková vystudovala fyzioterapii  na  MU v Brně a Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí n. Labem.

Již při studiu na vysoké škole absolvovala různé odborné praxe např. v PARACentru Fenix (zaměřené na péči po úrazech míchy) nebo v soukromé fyzioteraputické ambulanci, kam po studiu nastoupila na plný úvazek. V rámci sebevzdělávání, i po studiu, absolvuje další profesní kurzy. V současné době spolupracuje jako fyzioterapeutka s krasobruslařskými kluby USK Praha a Skating Club  Brno. Zaměřuje se také na fyzioterapii a zlepšení funkce pohybového aparátu u dětí docházejících na hiporehabilitaci do střediska Kamenitý vrch na Praze-západ.

Od útlého dětství se intenzivně věnovala sportu. Od tří let krasobruslení, resp. synchronizovanému bruslení a od patnácti let také westernovému jezdectví. Se svoji kobylkou mají za sebou několik úspěšných startů na mezinárodních závodech. Náročná příprava v obou sportech, která s sebou přinesla i řadu zranění, to jsou zkušenosti, které ji dovedly k její nynější profesi fyzioterapeuta.

Díky zkušenostem v jezdeckém sportu i v profesi fyzioterapeuta zjistila, že v jezdeckém sportu chybí fyzioterapeutická péče pro jezdce. Ráda by proto, ve spolupráci s Barborou Voltrovou (bývalou českou reprezentantkou v moderním pětiboji), tuto mezeru vyplnila. V rámci specificky zaměřených seminářů projektu S koněm v harmonii tak propojují jezdecká cvičení přímo s fyzioterapií a to individuálně pro každého jezdce.

Své služby Katka nabízí jak ve specializované ambulanci v Praze – Zbraslav, tak přímo ve vaší stáji, aby tak mohla lépe pochopit dvojici  jezdec – kůň jako celek.

Kontakt pro objednávky a další informace: skonemvharmonii@gmail.com