+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Programy pro děti

Hiporehabilitační workshopy

Na jaře 2024 plánujeme opět skupinové hiporehabilitační workshopy pro rodiny s dětmi se specifickými potřebami. Zájemci se mohou předběžně hlásit na info@kamenityvrch.cz . Více informací o již proběhlých akcích najdete na tomto odkazu.

Pravidelné hiporehabilitace

Díky dotaci od Středočeského kraje v programu Podpora zdraví, zvyšování efektivity a kvality zdravotní péče pro rok 2023 v rámci projektu Jezdecké aktivity pro děti s handicapem, evidenční číslo SVČ/PHC/049643/2023 mohou děti docházet na individuální hiporehabilitace za sníženou cenu.
Pro více informací o zařazení do dotovaného programu a možnosti slevy nás kontaktujte na info@kamenityvch.cz nebo +420 776 643 102.


Hiporehabilitační jízdy

Hiporehabilitační jízdy nabízíme v Černolicích především pro děti s opožděným psychomotorickým vývojem, hypotonií, poruchami koordinace pohybu, ADHD, PAS a poruchami komunikačních schopností, které jsou schopny samostatného sedu bez opory, neobjevuje se u nich spasticita a nemají závažný problém v oblasti kyčlí a páteře.

Před začátkem jízdy se děti podle svého zájmu a možností účastní čištění srsti a kopyt, hlazení koně, nasazení deky a madel. Tato část hiporehabilitace přispívá k rozvoji spolupráce, hrubé a jemné motoriky a sebevědomí. Děti se učí vykonávat činnosti samostatně, ve skupině, nebo se svými rodiči. Při jízdě je přítomen vodič koně a instruktor, který koriguje správný sed dítěte a provádí hiporehabilitaci zaměřenou na konkrétní cíle.

Délka samotné jízdy je vždy přizpůsobena aktuálním schopnostem a preferencím dítěte. Je možné zvolit rozdělení jízdy v maximální celkové délce 15-20 minut do dvou kratších úseků, mezi kterými má dítě čas na odpočinek.

Cena: 600,- / hiporehabilitace v délce do 30 minut vč. přípravy před jízdou
Dotovaná cena: 400,-


Hiporehabilitace v pedagogické a sociální praxi
a hiporehabilitace v kontaktní terapii

Pro děti, které jsou schopny se aktivněji zapojit do programu s koňmi a nepotřebují při jízdě odbornou korekci sedu od hiporehabilitačního pracovníka, nabízíme v Černolicích, v Třebotově a ve Všenorech komplexní program, který může zahrnovat také výuku péče o koně a základů komunikace s koňmi ze země. Součástí lekce je většinou také jízda na koni.

Menším dětem dává jejich proškolený dospělý doprovod pod supervizí instruktora při jízdě na koni záchranu. Starší děti, které zvládají bez problémů jízdu i sestoupení z koně, se postupně učí větší samostatnosti.

Cena individuální hiporehabilitace: 800,- / hod
Cena skupinové hiporehabilitace: 450,- / hod / osoba (při účasti 2-4 dětí u 1 koně)
Dotovaná cena: 600,-/hod (při účasti max. 2 dětí u 1 koně)


Pro zařazení do programů a pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.

Při zrušení účasti na domluveném termínu ze strany klienta méně než 24 hodin předem je nutné uhradit storno poplatek 50% z ceny objednané aktivity. Při zkrácení aktivity z důvodu pozdního příchodu nebo nespolupráce klienta je nutné uhradit plnou cenu lekce, proto doporučujeme přijet s předstihem.