+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Program „Já mám koně“

Napadlo někdy někoho z vaší rodiny, že by si pořídil koně? Víte, co to obnáší? Nabízíme vám možnost si to vyzkoušet nanečisto, pod dohledem a v bezpečném prostředí.

Po přihlášení do programu společně s vámi vybereme jednoho z našich koní. V průběhu návštěv bude jen na vás, jaké zážitky s koněm budete chtít vyzkoušet. Můžete se věnovat společné vyjížďce, procházce, komunikaci ze země, jízdárenským cvikům, jezdeckým hrám nebo i vícedennímu vandru. S koňmi je možné vyzkoušet i méně obvyklé aktivity, například střelbu z luku, plavení koní, skijoring nebo geocaching.
Součástí každé lekce je výuka péče o koně. Začátečníkům je poskytována plná podpora ve všech aktivitách, s přibývajícími zkušenostmi se veškeré činnosti (sedlání, čištění, vedení atd.) učí provádět samostatně, s dopomocí pouze v okamžicích, kdy je to nutné pro zachování bezpečí a správného výcviku.
Některé termíny lekcí domlouváme skupinově pro více koní zároveň, vždy ale tak, aby bylo složení skupiny optimální (zohledňujeme zejména věk a zkušenosti jednotlivých jezdců).
Programu se může účastnit jednotlivec nebo i celá rodina. Pro zachování správného výcviku jsou koně na vyjížďkách většinou alespoň částečně vedeni zkušeným lektorem nebo jsou pod jeho přímým dohledem. Vyjížďky probíhají v kroku, případně s občasným klusem.
Váhový limit pro jízdu na koni je 40 kg. Pro ostatní zájemce o zařazení do programu může být náplní lekcí výuka péče o koně a komunikace s koňmi ze země.

Cena individuální nebo rodinné lekce: 800,- / hodina / kůň (s max. 2 jezdícími účastníky)
Cena skupinové lekce: 450,- / hodina / osoba (při účasti 2-4 osob u 1 koně, dospělý doprovod menších dětí se účastní zdarma)

Při pravidelné docházce můžeme poskytnout v případě potřeby dotovanou cenu. Kapacita dotovaných míst je omezená.

Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz .