+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Spolu, s koňmi

Rodinné zážitkové workshopy o hiporehabilitaci

Workshopy jsou vhodné pro rodiny s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Rodiny si vyzkoušejí péči o koně a další aktivity s koňmi. Součástí programu může být i krátká jízda na koni (pro děti do cca 25 kg bez problémů v oblasti pohybového aparátu). Zapojit se mohou i rodiče, kteří si mohou vyzkoušet spolu s dětmi principy komunikace s koněm ze země a práce s tlakem a odměnou.
Workshopy jsou zaměřeny také na edukaci dětí a jejich rodičů o hiporehabilitaci, která probíhá formou diskuse s praktickými ukázkami. Rodiny se dozvědí jaké jsou obory hiporehabilitace, pro koho se využívá, jaké má účinky, jak jsou cvičeni hiporehabilitační koně, jaká bezpečnostní pravidla je potřeba u koní dodržovat a další informace, které je budou zajímat. Připraveny jsou i hravé doprovodné aktivity, které mohou dětem pomoci k celkovému rozvoji.

Pokud byste měli zájem o podobný typ akce pro vaši cílovou skupinu, napište nám na info@kamenityvrch.cz a rádi připravíme program na míru vašim potřebám.

Dříve proběhlé akce:

Workshop o hiporehablitaci pro rodiny dětí se specifickými potřebami

Workshop je vhodný zejména pro rodiny, které se chtějí dozvědět, zda je pro jejich děti hiporehabilitace vhodná. Děti si vyzkoušejí kontakt s koňmi a pokud budou chtít, tak i krátkou jízdu na koni. Rodiče se dozvědí jaké jsou typy hiporehabilitace a pro koho je tato metoda přínosná.

Rodinný workshop o hiporehabilitaci v kontaktní terapii

Workshop je určený pro rodiny s dětmi, včetně dětí se specifickými potřebami. Program povede naše lektorka Bára Voltrová a pomáhat jí bude welsh pony Karlen-Ostwind. Tento workshop neobsahuje jízdu na koni.

Workshopy o hiporehabilitaci pro domškolácké rodiny

Akce jsou určeny pro rodiny s dětmi, které nenavštěvují žádnou instituci a jsou v individuálním vzdělávání. Mají tedy prostor ve všední dny a vyhledávají kontakt se zvířaty, zejména s koňmi. Zároveň půjde o příležitost k propojení rodin, které mají podobné cítění a vize.

Jak workshopy probíhají si můžete přečíst také v článku o workshopu pro domškoláky na bogu AlterMater.


V březnu a dubnu 2024 byly workshopy financovány z programu OPZ+ MPSV v rámci projektu Spolupráce při inovaci hiporehabilitace v sociální praxi se zaměřením na rodiny s dětmi se specifickými potřebami CZ.03.03.01/00/22_021/0001564 , na kterém jsme se podíleli jako partnerská organizace. Projekt realizoval spolek Hiporehabilitace Jupiter, dalším partnerem projektu byl Vladykův Dvůr.