+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Hiporehabilitace

Termín hiporehabilitace v sobě spojuje několik oborů, kde odborník ve své profesi využívá pohyb koňského hřbetu nebo prostředí koně v souladu s rehabilitačním plánem v rámci terapie, výuky nebo sportu.
Ve Středisku doporučené hiporehabilitace ČHS v Černolicích na Praze-západ nabízíme Hipoterapii v psychiatrii a psychologii, která pomáhá dětem a dospělým s duševními poruchami, jako je například deprese, úzkost, syndrom vyhoření a Hiporehabilitaci v pedagogické a sociální praxi, metodu speciální a sociální pedagogiky zaměřenou na problémy s příliš submisivním chováním, poruchami pozornosti, se zařazením do kolektivu, poruchami autistického spektra a podobně. 

V detašovaném pracovišti v obci Blažim na Benešovsku nabízíme pro klienty s mírným stupněm zdravotního znevýhodnění jízdy na koních a výuku přirozené komunikace s koňmi.

Programy pro děti
Programy pro dospělé
Post-COVID program
Program pro rodiny (nebo pro děti v rámci odlehčovací služby)

Na všechny aktivity je potřeba pevná obuv a na jízdu dlouhé, pohodlné a neklouzavé kalhoty. Helmu můžeme zapůjčit. Váhový limit pro jízdu na koni při hiporehabilitaci je 20 až 40 kg (Černolice) / 40 kg (Třebotov, Dobříš) / 90 kg (Blažim u Neveklova).