+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Rodinné hiporehabilitační workshopy

Workshopy jsou vhodné pro rodiny dětí se specifickými potřebami v předškoním a mladším školním věku. Nejsou zaměřeny na maximální výkon s přísně strukturovaným programem, ale spíše na společně strávený pohodový čas v přírodě. Kromě hiporehabilitace si rodiny podle svého zájmu mohou vyzkoušet také další aktivity a metody, díky kterým mohou děti hravou formou rozvíjet nové dovednosti.

Hiporehabilitace je vhodná nejen pro zkušené jezdce, ale i pro děti, které ještě s koňmi nemají žádné zkušenosti a chtějí si na ně nejprve opatrně navyknout při čištění a krmení nebo při jejich pozorování z dálky. Součástí programu může být i krátká jízda na koni pro děti i jejich sourozence.

Pro jízdu na koni je na těchto workshopech potřeba schopnost samostatného sedu, dobrý stav kyčlí a páteře, váhový limit je 25 kg (pro děti, které zvládají z koně samostatně sestoupit, je po dohodě váhový limit vyšší). Ostatní účastníci si mohou vyzkoušet péči o koně, hry s koňmi a přirozenou komunikaci s koňmi ze země.

Účast na workshopech je zdarma.

Pro informace o aktuálně vypsaných termínech a další podrobnosti se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz 
nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


V letech 2022 a 2023 probíhaly v předchozích projektech hiporehabilitační workshopy zdarma díky finančnímu příspěvku z programu Podpora zdraví, zvyšování efektivity a kvality zdravotní péče od MZ ČR.