+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Rodinné workshopy

Díky finančnímu příspěvku z programu Podpora zdraví, zvyšování efektivity a kvality zdravotní péče od MZ ČR probíhaly v roce 2023 víkendové hiporehabilitační workshopy zdarma v rámci projektu 1/23/PPZ Skupinové hipoterapie a fyzioterapie pro rodiny dětí s neurovývojovými poruchami. Workshopy jsou vhodné nejen pro zkušené jezdce, ale i pro děti, které ještě s hiporehabilitací nemají žádné zkušenosti a chtějí si na ni nejprve opatrně navyknout při péči o koně.

Workshopy nejsou zaměřeny na maximální výkon s přísně strukturovaným programem, ale spíše na společně strávený pohodový čas v přírodě, při kterém si rodiny podle svého zájmu mohou vyzkoušet různorodé aktivity pro zábavu i rozvoj nových dovedností. Součástí programu i krátká jízda na koni pro děti i jejich sourozence.

Na podzim 2023 proběhly workshopy skupinových hipoterapií a fyzioterapií v Černolicích 10.9., 24.9., 15.10. a 29.10 2023. od 13 do 17 hodin. Přihlášení je možné na info @ kamenityvrch.cz.

Na jaře 2023 proběhly workshopy v Černolicích v termínech: 23.4., 14.5., 4.6. a 25.6. od 13 do 17h.

V rámci workshopů se můžete těšit na hiporehabilitaci i fyzioterapii, canisterapii a další doprovodné aktivity.

Pro jízdu na koni je na těchto víkendových akcích potřeba schopnost samostatného sedu, dobrý stav kyčlí a páteře, váhový limit je 25 kg (pro děti, které zvládají z koně samostatně sestoupit, je po dohodě váhový limit vyšší). Ostatní účastníci si mohou vyzkoušet péči o koně, hry s koňmi a přirozenou komunikaci s koňmi ze země.

Hiporehabilitační workshopy probíhají v Černolicích na Praze-západ a ve spolupracujícím hiporehabilitačním středisku Hippokrates-Klatovy na Biofarmě Skřivánek, kam je také možné se na workshopy objednat.

Projekt navazuje na projekt Podpora osob v riziku syndromu vyhoření a s neurotickými poruchami z roku 2022, ve kterém byly proškoleny také peer konzultantky pro rodiče dětí se specifickými potřebami, na které je možné se obrátit i v letošním roce.


Pro rezervaci termínu a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz 
nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.

Kontakt pro zájemce o podporu od peer konzultantek: marketa.janatova@kamenityvrch.cz .

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky.