+420 776 643 102        info@kamenityvrch.cz
V Potocích ev. č. 318, 252 10, Černolice

Aktivity s koňmi

13.4. – 15.6. 2020, každé pondělí odpoledne – Kroužek s koňmi pro školáky
Hry s koňmi, zábavná výuka, základy jízdy na koni pro děti od 7 let

14.4. – 16.6. 2020, každé úterý od 16:30 do 17:30 – Kroužek s koňmi pro nejmenší
Hravá výuka péče o koně a základů jízdy pro děti od 2 do 6 let a jejich rodiče


Kroužek s koňmi pro nejmenší

Program je určený pro děti od 2 do 6 let s doprovodem dospělé osoby (maminky, tatínka, babičky, dědečka, sourozence:).
Kroužek probíhá 1x týdně v úterý od 16:30 do 17:30 hodin. Děti do kroužku docházejí pravidelně, nebo je možné se v případě volné kapacity domluvit také na jednorázovou účast.
Děti se na kroužku hravou formou učí základům jízdy, péče o koně a poznávají život koní a jejich potřeby. Podle svého zájmu a schopností se děti účastní přivolání koní, čištění srsti a kopyt, vodění na vodítku, nasazení deky a madel. V této části lekce dítě rozvíjí spolupráci, sebevědomí a hrubou i jemnou motoriku. Pro děti, které již nemají strach z nasednutí následuje cvičení a jízda na koni, při které se střídají. Koně vede zkušený vodič, poučený dospělý dává dětem záchranu. Kontakt s koňmi je pro zpestření prokládán dalšími aktivitami. Při nepříznivém počasí je pro děti připraven náhradní program pod střechou s hravou výukou na téma koní a přírody.
Kroužek vede Mgr. Barbora Voltrová, trenérka a bývalá reprezentantka ČR v moderním pětiboji.

Cena: 1 500,- / čtvrtletí (10 lekcí), 200,- / jednorázová účast

Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Rok s koňmi

Program je určený pro děti od 7 let. Děti se hravou formou seznámí s životem koní v jednotlivých ročních obdobích. Naučí se základní péči o koně, základům komunikace s koňmi ze země a ze sedla. Součástí programu můžou být také jezdecké hry, vyjížďky do přírody, nebo další tématicky zaměřené aktivity. Děti se na koních střídají, koně vždy vede poučený vodič. Na akcích jsou vítáni i rodiče.

Cena: 300,- / 120 minut
Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Program „Já mám koně“

Napadlo někdy někoho z vaší rodiny, že by si pořídil koně? Víte, co to obnáší? Nabízíme vám možnost si to vyzkoušet nanečisto, pod dohledem a v bezpečném prostředí.

Po přihlášení do programu společně s vámi vybereme jednoho z našich čtyř koní. V průběhu návštěv bude jen na vás, jaké zážitky s koněm budete chtít vyzkoušet. Můžete se věnovat společné vyjížďce, procházce, komunikaci ze země, jízdárenským cvikům, nebo i vícedennímu vandru. Veškerou péči o koně (sedlání, čištění, vedení atd.) se učíte provádět samostatně. K dispozici vám bude zkušený chovatel koní, který poradí a pomůže jen v případě, že to budete vy nebo kůň potřebovat pro zachování bezpečí a správného výcviku. Program je určený pro dospělé, děti ve věku od osmi let, nebo i jako společná aktivita pro celou rodinu.

Cena: 500,- / 1 hodina, 4 800,- / 12 hodin, platnost 12 měsíců, možnost vystavení dárkového certifikátu
Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Individuální jízdy

Pro zájemce o prostou jízdu na koni nabízíme především vyjížďky do přírody. Je možné také využít travnatou jízdárnu, nebo krytou jízdárnu v Zámku Řitka. Při jezdeckých aktivitách neklademe důraz na výkon, ale na welfare a bezpečí koně i jezdce, budování pozitivního vztahu s koněm, relaxaci a příjemný zážitek z jízdy. Jízdy probíhají pod vedením Mgr. Barbory Voltrové, trenérky III. třídy moderního pětiboje.

Jezdci se sportovními ambicemi mohou v našem okolí absolvovat výcvik v Jezdeckém klubu Norma v kryté jízdárně Zámku Řitka pod vedením Gabriely Křístkové, certifikované instruktorky jezdectví u ČJF.

Cena: 600,- / 1 hodina
Pro rezervaci účasti a další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz


Koňské workshopy

Obtížnost a zaměření programu s koňmi je přizpůsobena konkrétnímu účelu. Pro skupiny dětí se zdravotním znevýhodněním nabízíme hravou hipoterapii s jízdou a kontaktem s koňmi, pro dospělé a seniory kontaktní hipoterapii ze země.

Pro školy, dětské tábory i skupiny dospělých nabízíme tématické zážitkové workshopy péče o koně, koňské hry ze země i ze sedla (překážková dráha, slalom, střílení z luku, skijoring apod.) a výlety s koňmi do přírody v rozsahu 1-8 hodin. Nezkušení jezdci jsou vždy vedeni vodičem ze země.

Program probíhá v Černolicích, nebo je možné přijet do blízkého okolí (do 10 km „po kopytě“).
Pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz, nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Individuální program s koňmi

Individuální program připravený na míru vám, vašim dětem a vašim společným schopnostem, preferencím a časovým možnostem.
Pro další informace se obracejte na e-mail info@kamenityvrch.cz, nebo na telefonní číslo +420 776 643 102.


Výtěžek z akcí je použit na podporu financování programů pro zdravotně znevýhodněné děti a jejich rodiny.